506 024 868 biuro@oletours.pl

Czarnogóra

Czarnogóra – inaczej Monetnegro uzyskała swoją nazwę w XV wieku przez Wenecjan, 

którzy zainspirowani byli kontrastem występującym pomiędzy pokrytym bujną roślinnością wybrzeżem adriatyckim
a szarymi i posępnymi górami, z rozsianymi kamiennymi domami.
Woda tutaj jest ciepła, czysta i przejrzysta- warto zatem zażywać kąpieli.

Jacht: Sun Odyssey 389, rocznik 2016
cena: 1395pln/ osoba

Jacht: Sun Odyssey 349, rocznik 2015
cena: 1295 pln/ osoba

Proponowana trasa

Dubrownik, Cavtat/odprawa paszportowa/-Montenegro, Kotor/największy zabytek Czarnogóry/,Budva, Bar-Cavtat/ponownie odprawa paszportowa przy powrocie/,Dubrownik. 

Trasa może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe.

Powyższa cena zawiera:

 – zakwaterowanie na jachcie żaglowym

– opiekę instruktora przez cały czas rejsu

– paliwo do jachtów, opłaty portowe ,
dla chętnych możliwość szkolenia żeglarskiego

-zwiedzanie ciekawych miejsc na trasie żeglugi

– opłaty za prysznice i sanitariaty w portach (  w cenie opłat portowych)

Cena nie zawiera

 – dojazdu

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
– wyżywienia
– opłat  portowych – 130 euro/tydzień

Dobrownik

Stolicą środkowej Dalmacji jest Split. Jego urzekającą starówkę, trzeba koniecznie zobaczyć zarówno w dzień, jak i w nocy. Główną atrakcją architektoniczną są ruiny pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana. Był on budowany z wysokiej jakości marmuru, który jest wydobywany po dzień dzisiejszy na wyspie Brač. Wspaniałe jest także wnętrze katedry, wzniesionej obok Pałacu Dioklecjana.
Z biegiem lat powstało tu również wiele pałaców, z których najpiękniejszy jest Pałac Papalića. Polecamy wejście na wieżę, która znajduje się tuż obok Pałacu Dioklecjana. Można z niej podziwiać przepiękną panoramę miasta.

Cavtat

Uchodzi za mekkę dla młodych duchem, czyli coś dla Nas:)- wieczorem na każdym kroku znaleźć można imprezę. Druga strona miasta zawdzięcza swemu położeniu- klimat sprzyja bujnej roślinności, miasteczko uchodzi za jedno z ładniejszych w całej Dalmacji. Stworzone przez Rzymian do dziś służy po to by tu wypocząć. Po to też tam popłyniemy:)

Budva

Stara część miasta została ukształtowana przez Wenecjan w XV w. Leży ona na wysuniętym w morze półwyspie. Tą okolicę zobaczyć należy koniecznie. W centrum mieści się cytadela- służąca zarówno za

muzeum jak i za letni teatr. Wewnątrz znajdziemy kilka modeli okrętów i żaglowców.

W kurorcie znajduje się także Casino Royale, znane z filmu o Jamesie Bondzie.

Bar

Bogata historia, liczne zabytki, jeden z najważniejszych portów Adriatyku- z tego właśnie słynie to miasto.

Słynie też z najstarszego w Europie drzewka oliwnego – Stara Maslina, które podobno pamięta czasy Chrystusa. Urok kurortu podkreślają malownicze uliczki, kawiarenki i restauracje. Z otaczających miasto murów Starego Baru rozciąga się przepiękna panorama. Nową i starą część łączy wyjątkowej urody, piaszczysta plaża.

Boka Kotorska- Kotor, Montenegro

Leży w najbardziej na wschód wysuniętej części Boki Kotorskiej, na samym końcu Zalewu Kotorskiego – najdłuższego i najgłębszego fiordu w Europie Południowej. Miasteczko otoczone jest z trzech stron górami – masywami Lovcen, Vrmac i Dobrota. 

Można tu zobaczyć 7 wysp, a cały obszar wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wzdłuż linii brzegowej znajdują się wspaniałe miasteczka otoczone obronnymi murami. 

W Porto Montenegro, 11 km od Kotoru, znajduje się była stocznia jugosłowiańskiej armii przekształcana w luksusową marinę.

Po tygodniu żeglowania w czarnogórskich klimatach na zakończenie rejsu wrócimy do Dubrownika.

W cenie rejsu uwzględniliśmy: pobyt na jachcie w towarzystwie sympatycznego skippera, ubez

Cena rejsu wakacyjnego nie zawiera: wyżywienia na jachcie, opłaty klimatycznej, paliwa do jachtu, opłat portowych, kosztów winiety, kosztów dojazdu na rejs oraz sprzątania końcowego. Wyżej wymienione opłaty (prócz kosztów związanych z dojazdem) pokrywane są ze wspólnej kasy jachtowej wynoszącej ok. 150 euro/os./tydzień uiszczanej w dniu rozpoczęcia rejsu przez każdego z uczestników. Skipper prowadzący rejs znajduje się na utrzymaniu załogi. Jest zatem zwolniony z w/w opłat.

Kaucja zwrotna: pamiętaj, że na rejs należy zabrać ze sobą 50 euro (lub równoważność tej kwoty w innej walucie). To kaucja (na poczet ewentualnych szkód powstałych w czasie rejsu morskiego w wyniku niewłaściwego użytkowania sprzętu na jachcie), którą należy uiścić u skippera prowadzącego rejs w dniu jego rozpoczęcia. Jeśli podczas rejsu na jachcie nie zostaną wyrządzone żadne szkody, zostanie ona zwrócona w dniu zakończenia imprezy turystycznej.

Integracyjne Biuro Podróży

 

Ole Tours
E-mail: biuro@oletours.pl
mobile: 506 024 868
ul. Piotrowicka 11 | 26-630 Jedlnia Letnisko