506 024 868 biuro@oletours.pl

Turystyka nurkowa

Turystyka nurkowa

Ten program jest kwintesencją naszej oferty. Przecież uczymy się nurkować właśnie po to, żeby zwiedzać podwodny świat i poznawać nowe miejsca nurkowe. Czysty relaks! Równocześnie jednak, każde nurkowanie turystyczne wzbogaca praktykę nurkową zwłaszcza jeżeli można skorzystać z wiedzy i doświadczenia instruktorów i przewodników prowadzących nurkowania. Oni podpowiedzą Wam jak optymalnie skonfigurować sprzęt, jak zachować się w zespole nurkowym, przypomną zasady kontroli pływalności, wskażą ukryte przy dnie zwierzęta – jednym słowem: pomogą i uatrakcyjnią nurkowanie. Będzie to ważne przede wszystkim dla tych płetwonurków, którzy nie mają jeszcze imponującego stażu nurkowego i nurkują od wakacji do wakacji. Opieka naszej kadry pozwoli im bezstresowo rozpocząć nowy sezon. nurkowawnie

Wymagania wstępne:

W nurkowaniach turystycznych mogą brać udział wszystkie osoby powyżej 10 lat posiadające uprawnienia nurkowe jednej z uznanych na świecie federacji szkoleniowych. Licencję oraz wykaz wykonanych nurkowań (logbook) należy okazać w bazie przed rozpoczęciem programu nurkowego. Poziom Waszego wyszkolenia, ilość wykonanych nurkowań i to kiedy ostatni raz byliście pod wodą, powiedzą bardzo dużo waszemu przewodnikowi jeszcze przed rozpoczęciem nurkowania.

 

Przed rozpoczęciem nurkowania podpisuje się również dokument o zrozumieniu dobrych praktyk bezpiecznego nurkowania
oraz o zwolnieniu organizatora nurkowań z odpowiedzialności. Osoby nurkujące w ramach turystyki podwodnej powinny posiadać również badania lekarskie dopuszczające do nurkowania i przedstawić je w bazie nurkowej. Lista lekarzy nurkowych znajduje się pod adresem:

Stowarzyszenie Lekarzy Klubowych PTTK-KDP 

W ramach standardowego pakietu „turystyki nurkowej” organizujemy dla Was 10 nurkowań z łodzi w najciekawszych miejscach okolicy.Wszystkie nurkowania wykonujecie pod okiem przewodnika lub instruktora nurkowania. Zespoły nurkowe w których przyjdzie Wam nurkować liczą standardowo cztery osoby, a w przypadkach uzasadnionych doświadczeniem nurków mogą to być zespoły do sześciu osób. Głębokość i stopień trudności nurkowań są oczywiście dostosowane do uprawnień i doświadczenia członków grupy nurkowej.

Nurkowania grupy turystycznej realizowane są w czasie dwóch wypłynięć w ciągu dnia. Pierwsze, poranne wypłynięcie, około godziny 9.00 – 9.30 jest wypłynięciem na dwa nurkowania, natomiast drugie (zależnie od potrzeb 11.00 lub 15.00) to wypłynięcie na jedno nurkowanie. Dwie części grupy turystycznej wypływają na zmianę, realizując w ten sposób swoje 10 nurkowań. W czasie tygodnia nurkowań turystycznych odbywają się również nurkowania nocne, w czasie których zaobserwować można niespotykanych w dzień mieszkańców Adriatyku. Osoby nie posiadające własnej latarki, mogą wypożyczyć ją u rezydenta w bazie nurkowej.

Uczestnicząc w turystyce nurkowej macie zapewniony sprzęt ciężki, czyli 12 litrową butlę nurkową oraz pas balastowy.
Pozostałe elementy sprzętu nurkowego mogą być wypożyczone, co powinno być zgłoszone w biurze podczas rezerwacji imprezy.

Integracyjne Biuro Podróży

 

Ole Tours
E-mail: biuro@oletours.pl
mobile: 506 024 868
ul. Piotrowicka 11 | 26-630 Jedlnia Letnisko