506 024 868 biuro@oletours.pl

Kursy Nurkowania

Kurs Podstawowy

 

Baza nurkowa w Sharm el Sheikh działa przez cały rok. Tu w dowolnym momencie możecie rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem. W czasie tygodniowego pobytu na urlopie zdobędziecie wiedzę i umiejętności, pozwalające bezpiecznie uprawiać nurkowanie rekreacyjne. Zajęcia prowadzi polska kadra instruktorska.

Po przylocie do Egiptu i zakwaterowaniu w hotelu, powinniście postarać się o kontakt z Waszym organizatorem nurkowania, aby ustalić plan działań na pierwszy dzień nurkowy. Nie trzeba tego robić, jeżeli otrzymaliście od organizatora jasne i jednoznaczne wytyczne,
co do organizacji pierwszego dnia nurkowego

Kurs na podstawowy stopień nurkowy odbywa się w ciągu 4 dni. Pierwsze dwa dni to teoria nurkowa i ćwiczenia na płytkiej wodzie. Pozostałe dwa dni obejmują nurkowania w wodach otwartych z łodzi lub z brzegu.

W sumie powinniście odbyć min. 9 nurkowań i zdać egzamin teoretyczny. Po takim kursie możecie wykupić sobie dodatkowe nurkowania turystyczne, wybrać się na ciekawą wycieczkę lub wypocząć na plaży.

Kurs dla Zaawansowanych

Każda osoba nurkująca, posiadająca certyfikat stwierdzający jej poziom wyszkolenia może zawsze kontynuować szkolenie. Ciągłe doskonalenie swojej techniki nurkowej i rozwijanie własnych zainteresowań dotyczących podwodnego świata towarzyszy nam stale w nurkowej przygodzie.

Systemy szkoleniowe dają Wam możliwość podnoszenia kwalifikacji nurkowych oraz ukierunkowania swojej podwodnej działalności
na te aspekty nurkowania, które są Wam najbliższe. Kolejne stopnie nurkowe pozwolą Wam nurkować głębiej, a liczne specjalizacje dadzą wiedzę dotyczącą nurkowań w szczególnych warunkach. Może zechcecie uczyć się fotografii podwodnej, może szczególnie chcielibyście nurkować przy pięknych starych wrakach, a może zainteresuje Was nurkowanie w suchych skafandrach, czy pod lodem.

Certyfikaty federacji nurkowych PADI i CMAS, w których szkolimy są uznawane na całym świecie i nawzajem przez te federacje.
Możecie zatem, rozpoczynając nurkowanie na kursie OWD, kontynuować je w systemie CMAS, lub też zaczynając od P1 kontynuować karierę nurkową w PADI. Nurkowie posiadający stopnie w federacjach SSI, BSAC, NAUI czy innych mogą także zmienić system szkolenia. Możliwość zmiany systemu szkolenia istnieje oczywiście także przy stopniach wyższych niż podstawowy. Podobnie jest z nurkowymi specjalizacjami, nurkowie legitymujący się stopniami PADI mogą szkolić się u CMAS-owskich instruktorów a nurkom CMAS chętnie nurkowych informacji udzielą instruktorzy PADI.

W/w porty odwiedzimy w kolejności wynikającej z aktualnych danego dnia warunków atmosferycznych, czyli jeżeli będzie ciepło i słonecznie,
wówczas pływamy dłużej. Natomiast gdyby się zdarzył deszcz, wtedy będziemy więcej zwiedzali, czyli bardziej lądowo.
 

Podsumowując: dla każdego coś miłego.

Będzie trochę żeglowania, zwiedzania oraz przy dobrej pogodzie będziemy kotwiczyli w świetnych zatokach,
których są tysiące, w celu kąpieli w morzu.

W myśl zasady: nie ważne  gdzie, ważne z kim :o)…
choć Chorwacja jest bardzo urokliwa pod każdym względem. 

Uczta dla oczu i podniebienia, bo ichniejsze  jedzenie oraz picie;) jest na prawdę rewelacyjne.
 

Do zobaczenia mam nadzieje na pokładzie.

 

Ahoj!

Integracyjne Biuro Podróży

 

 

Ole Tours
E-mail: biuro@oletours.pl
mobile: 506 024 868
ul. Piotrowicka 11 | 26-630 Jedlnia Letnisko