506 024 868 biuro@oletours.pl

Kursy Nurkowania

Certyfikat nurka jest dokumentem potwierdzającym posiadane umiejętności i niezbędną wiedzę
aby móc samodzielnie nurkować. Bez niego trudno będzie podziwiać kolorowe rafy, wrakiczy atrakcje krakowskiego Zakrzówka. Spośród wielu międzynarodowych organizacji zajmujących
się szkoleniem wybraliśmy PADI (Profesional Association of Diving Instruktors), największą i znaną
w każdym zakątku świata. Doskonale opracowany system szkolenia oraz materiały szkoleniowe pozwalają w prosty i bez stresowy sposób zostać certyfikowanym nurkiem.

Kursy Żeglarskie

Żeglarstwo – niegdyś odmiana transportu, dziś dyscyplina sportów wodnych, oraz rodzaj turystyki
lub rekreacji, a także forma szkoleń – zarówno dla późniejszych marynarzy,
oficerów i kapitanów jednostek, jak i jako tzw. szkoła charakterów dla młodzieży. Żeglarstwo uprawiane

jest na jednostkach pływających napędzanych siłą wiatru za pośrednictwem żagli.

Kursy Pierwszej Pomocy

Wszystkie terminy kursów uzgadniamy indywidualnie z zaintersowanymi.
Termin i miejsce kursu dopasujemy do Twoich potrzeb.
Kurs prowadzony jest na zasadzie ćwiczeń praktycznych wspieranych teorią oraz prezentacją poszczególnych czynności wykonywanych podczas ratowania życia.  Zakończenie szkolenia jest
w formie testu, którego zaliczenie na minimum 75% zapewnia międzynarodowy certyfikat EFR, honorowany przez wiele instytucji i organizacji – ważny 2 lata.

Sternik motorowodny

Chcesz poszaleć na motorówce, a może wolisz ewolucje na wodzie skuterem wodnym? Jeśli lubisz adrenalinę- ten kurs jest dla Ciebie! Zapraszamy na szkolenie na stopień sternika motorowodnego.
Po uzyskaniu patentu możesz prowadzić łodzie motorowe  bez ograniczenia mocy silnika po wodach śródlądowych oraz prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Kurs SRC

W składzie załogi każdego jachtu mającego na pokładzie zarejestrowaną „UKF-kę”, czyli radiostację VHF pracującą w tzw „pasmie morskim” (czyli każdego jachtu morskiego) musi znajdować się osoba mająca uprawnienia do jej obsługi, niezbędne żeglarzom planującym prowadzić rejsy morskie.
Nie chodzi tu tylko o „kwit”, zresztą za granicą sprawdzany częściej, niż patenty żeglarskie (na przykład w Chorwacji). By umiejętnie poruszać się w eterze warto odbyć ten kurs, poznać zasady poprawnej obsługi sprzętu, skomplikowane procedury, listę i przeznaczenie kanałów, słownictwo itp…

Na polskich jachtach komercyjnych obowiązkowy jest system GMDSS, a posiadacze uprawnień VHF pragnący prowadzić jachty weń wyposażone muszą rozszerzyć posiadane uprawnienia do SRC.

Termin 2-3 marca 2019

Koszt 370 pln

Wszystkie zajęcia (wykłady i ćwiczenia) odbywają się w Jedlni Letnisko.

W sobotę są wykłady (09.00-19.00, przerwa na obiad ok 13.00-14.00).  W niedzielę są ćwiczenia na sprzęcie oraz omówienie testów egzaminacyjnych, które odbywają się w mniejszych grupach.
Ćwiczenia odbywają się na prawdziwych nowoczesnych radiotelefonach z DSC typu ICOM M421 zmodyfikowanych na potrzeby szkoleniowe (ograniczona emisja sygnału).

Zapewniamy wysokokwalifikowanych wykładowców o dużym doświadczeniu.


Egzamin

 

Egzaminy w języku polskim odbywają się w Warszawie w soboty przed Komisją Egzaminacyjną na morskie uprawnienia radiooperatorów z Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). Wszyscy uczestnicy kursu mogą uczestniczyć w dowolnym terminie egzaminu, przy czym warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest złożenie wniosku egzaminacyjnego ponad 14 dni przed egzaminem, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 04.11.2008 (Dz.U. nr  206, poz. 1290).


Warunki dopuszczenia do egzaminu: ukończone 15 lat i złożenie najpóźniej na 14 dni przed egzaminem do UKE lub biura wypełnionego wniosku egzaminacyjnego, dwóch jednakowych zdjęć o wymiarach 3,5x4,5cm oraz dowodu wpłacenia na konto UKE opłaty 125 zł za egzamin i świadectwo (nie jest wliczona w cenę kursu). 

Integracyjne Biuro Podróży

 

Ole Tours
E-mail: biuro@oletours.pl
mobile: 506 024 868
ul. Piotrowicka 11 | 26-630 Jedlnia Letnisko