506 024 868 biuro@oletours.pl

St Johns

Punktem startu safari jest przystań – Marsa Alam. Po wykonaniu dwóch nurkowań niedaleko brzegu, wyruszamy w nocny rejs, podczas którego przekraczamy Zwrotnik Raka i docieramy do raf położonych w pobliżu granicy egipsko-sudańskiej. Rafy Świętego Jana obejmują formy niespotykane w centralnej i północnej części Morza Czerwonego przyjmujące postać cokołów, wznoszących się do powierzchni z głębokości 20-25 metrów, poprzecinanych korytarzami i tunelami otwierającymi się w laguny i koralowe ogrody. Jedną z takich raf jest przepiękna Um el Khararim (Matka Dziur). Na innych miejscach nurkowych, takich jak Gotta Kibir, Habili Ali czy Small Habili będziemy nurkowali nie osiągając głęboko położonego dna. Popłyniemy w toni, pchani łagodnym prądem, wzdłuż wspaniałych, bogato porośniętych ścian. To właśnie tutaj najczęściej spotyka się rekiny białopłetwe i szare rekiny rafowe. Wszystkie miejsca nurkowe cechuje bogactwo życia i doskonały stan rafy, związany z niewielkim obciążeniem turystycznym tego rejonu. Nie rozczarują nas też nurkowania nocne, podczas których spotyka się hiszpańskie tancerki, najeżki, płaszczki i mureny. Przedostatni dzień safari spędzamy, przy Foury Shoal. Zanurkujemy w prześwietlonych promieniami słońca grotach Claudia Reef oraz zapuścimy się w labirynty Malahi. Ostatni dzień safari spędzimy na słynnej rafie Elphinston w okolicach Marsa Alam.

Wymagania: stopień OWD/ P1 lub wyższy, staż 10 nurkowań.

 

 

Ramowy plan:

Dzień 1- Przylot z Polski. Transfer na łódź do Marsa Alam

Dzień 2 – wypłynięcie z portu, check dive Shab Marsa Alam, Abu Galawa, rejs na St. Johns

Dzień 3 – Habili Ali, Um el Eroug, Dangeraous reef

Dzień 4 – Habiley Ali, Big Gotta, Erg Abu Baslla

Dzień 5 – Small Gotta, Um el Khararim, Sernaka island

Dzień 6 – Foury Shoal – Claudia, Malahai, Shaab Sharm

Dzień 7 – Elphinston

Dzień 8 – transfer na lotnisko, wylot do Polski

Powyższy plan ma charakter orientacyjny. Realna trasa safari jest zawsze uzależniona od warunków pogodowych i kwalifikacji uczestników.

Cena safari:

730 EUR + 1550 PLN

 

Cena safari obejmuje:

transfer na trasie: lotnisko – łódź – lotnisko, lunch-box (kanapka, jabłko, sok) w przypadku długiego transferu na trasie Hurghada – Marsa Alam (jeśli przelot odbywa się na trasie Wa-wa – Hurghada)

7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu, trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem)

polski przewodnik nurkowy

butle 11l (oraz ich napełnianie), balast (bez taśm lub kieszeni balastowych)

napoje: kawa, herbata, napoje gazowane, 2-3 nurkowania pierwszego dnia, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania ostatniego dnia

ubezpieczenie KL, NW w TUiR AXA S.A. uwzględniające wypadki nurkowe, przelot na trasie W-wa-HRG-W-wa lub W-wa -Marsa Alam-W-wa

Cena safari nie obejmuje:

wizy egipskiej – 25 USD

napiwku dla załogi – 30 EUR

dodatkowych posiłków poza łodzią

pozostałego sprzętu nurkowego

opłaty Reef Protection Fee – 15 EUR

opłaty parkowej – 80 EUR

 

Warunki płatności:

wpłata I – 1550 PLN do 48 godzin od zgłoszenia rezerwacji miejsca

wpłata II – 350 EUR na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy

wpłata III – pozostała kwota

 

 

Integracyjne Biuro Podróży

 

Ole Tours
E-mail: biuro@oletours.pl
mobile: 506 024 868
ul. Piotrowicka 11 | 26-630 Jedlnia Letnisko