506 024 868 biuro@oletours.pl

Złoty trójkąt

„Złoty Trójkąt” to kompilacja najlepszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego, łącząca Wyspy Braci, Dedalus Reef oraz położoną w rejonie Marsa Alam Elphinstone Reef. Rejs rozpoczynamy z Portu Marsa Galib lub Marsa Alam. Po przybrzeżnym nurkowaniu sprawdzającym w rejonie Marsa Shouna, przepływamy na kolejne nurkowanie do Marsa Moubarak, skąd po nurkowaniu nocnym, łódź rusza w liczący 6 godzin rejs na pełne morze, docierając nad ranem do Wysp Braci. Pozostajemy w tym rejonie przez 2 dni, nurkując pierwszego dnia przy Dużym Bracie na wrakach „Aida” i „Numidia”, a w drugim dniu – w towarzystwie rekinów – wśród wachlarzy gorgonii, porastających ściany Małego Brata. Zwiedzimy również latarnię morską i wraz z latarnikiem zapalimy sziszę. Nocą popłyniemy dalej na południe docierając do Dedalusa, owalnej rafy o średnicy pięciuset metrów, oznakowanej latarnią morską. Dedalus słynie z częstych spotkań z rekinami młotami, których stado zamieszkuje północną część rafy. Spotyka się tu również oceaniczne rekiny białopłetwe patrolujące przybrzeżne płycizny rafy. W drodze powrotnej odwiedzamy słynną Elphinstone Reef, podłużną rafę o długości 300 metrów, opadającą pionowymi ścianami, pełnymi grot i przewieszek oraz pokrytą wspaniałą szatą miękkich i twardych korali. Miejsce to odwiedzają rekiny białopłetwe, manty i delfiny. Ostatni dzień nurkowy spędzamy na płytkich nurkowaniach w rejonie Abu Dabab.

Wymagania: stopień: OWD/P1 lub wyższy, staż: 20 nurkowań.

 

 

Ramowy plan safari:

Dzień 1- Przylot z Polski Transfer na łódź do portu Marsa Galib lub Marsa Alam

Dzień 2 – wypłynięcie z portu, check dive Marsa Shouna nurkowanie II, nurkowanie nocne Marsa Moubarak

Dzień 3 – Big Brother – 3 nurkowania

Dzień 4 – Small Brother – 3 nurkowania

Dzień 5 – Dedalus Reef – 3 nurkowania

Dzień 6 – Elphinstone Reef – 2-3 nurkowania, nurkowanie nocne Abu Dabab

Dzień 7 – 2 nurkowania w rejonie Abu Dabab

Dzień 8 – transfer na lotnisko, wylot do Polski

Powyższy plan ma charakter orientacyjny. Realna trasa safari jest zawsze uzależniona od warunków pogodowych i kwalifikacji uczestników.

Cena safari:

790 EUR + 1550 PLN

 

Cena safari obejmuje:

transfer na trasie: lotnisko – łódź – lotnisko, lunch-box (kanapka, jabłko, sok) w przypadku długiego transferu na trasie Hurghada – Marsa Alam (jeśli przelot odbywa się na trasie Wa-wa – Hurghada)

7 noclegów, z czego pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu, trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski (w pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją, a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem)

polski przewodnik nurkowy

butle 11l (oraz ich napełnianie), balast (bez taśm lub kieszeni balastowych)

napoje: kawa, herbata, napoje gazowane, 2-3 nurkowania pierwszego dnia, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania ostatniego dnia

ubezpieczenie KL, NW w TUiR AXA S.A. uwzględniające wypadki nurkowe, przelot na trasie W-wa-HRG-W-wa lub W-wa -Marsa Alam-W-wa

 

Cena safari nie obejmuje:

wizy egipskiej – 25 USD

napiwku dla załogi – 30 EUR

dodatkowych posiłków poza łodzią

pozostałego sprzętu nurkowego

opłaty Reef Protection Fee – 15 EUR

opłaty parkowej – 80 EUR

 

Warunki płatności:

wpłata I – 1550 PLN do 48 godzin od zgłoszenia rezerwacji miejsca

wpłata II – 350 EUR na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy

wpłata III – pozostała kwota do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Integracyjne Biuro Podróży

 

Ole Tours
E-mail: biuro@oletours.pl
mobile: 506 024 868
ul. Piotrowicka 11 | 26-630 Jedlnia Letnisko