506 024 868 biuro@oletours.pl

Kurs SRC

W składzie załogi każdego jachtu mającego na pokładzie zarejestrowaną „UKF-kę”, czyli radiostację VHF pracującą w tzw „pasmie morskim” (czyli każdego jachtu morskiego) musi znajdować się osoba mająca uprawnienia do jej obsługi, niezbędne żeglarzom planującym prowadzić rejsy morskie.
Nie chodzi tu tylko o „kwit”, zresztą za granicą sprawdzany częściej, niż patenty żeglarskie (na przykład w Chorwacji). By umiejętnie poruszać się w eterze warto odbyć ten kurs, poznać zasady poprawnej obsługi sprzętu, skomplikowane procedury, listę i przeznaczenie kanałów, słownictwo itp…

Na polskich jachtach komercyjnych obowiązkowy jest system GMDSS, a posiadacze uprawnień VHF pragnący prowadzić jachty weń wyposażone muszą rozszerzyć posiadane uprawnienia do SRC.

Koszt 370 pln

Wszystkie zajęcia (wykłady i ćwiczenia) odbywają się w Jedlni Letnisko.

W sobotę są wykłady (09.00-19.00, przerwa na obiad ok 13.00-14.00). W niedzielę są ćwiczenia na sprzęcie oraz omówienie testów egzaminacyjnych, które odbywają się w mniejszych grupach.
Ćwiczenia odbywają się na prawdziwych nowoczesnych radiotelefonach z DSC typu ICOM M421 zmodyfikowanych na potrzeby szkoleniowe (ograniczona emisja sygnału).

Zapewniamy wysokokwalifikowanych wykładowców o dużym doświadczeniu.

Egzamin

Egzaminy w języku polskim odbywają się w Warszawie w soboty przed Komisją Egzaminacyjną na morskie uprawnienia radiooperatorów z Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). Wszyscy uczestnicy kursu mogą uczestniczyć w dowolnym terminie egzaminu, przy czym warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest złożenie wniosku egzaminacyjnego ponad 14 dni przed egzaminem, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 04.11.2008 (Dz.U. nr  206, poz. 1290).

Warunki dopuszczenia do egzaminu: ukończone 15 lat i złożenie najpóźniej na 14 dni przed egzaminem do UKE lub biura wypełnionego wniosku egzaminacyjnego, dwóch jednakowych zdjęć o wymiarach 3,5x4,5cm oraz dowodu wpłacenia na konto UKE opłaty 125 zł za egzamin i świadectwo (nie jest wliczona w cenę kursu). 

 

Integracyjne Biuro Podróży

 

Ole Tours
E-mail: biuro@oletours.pl
mobile: 506 024 868
ul.Piastowska 13/30 26-600 Radom