Strona główna Półkolonie żeglarskie dla dzieci

Półkolonie żeglarskie dla dzieci

Ahoy, Szczury Lądowe! Nudzi Wam się w mieście?

Macie ochotę na coś zupełnie nowego, niezwykłego i szalonego?

 Magiczna Przystań IKAR na Zalewie Siczki to miejsce, w którym poczujecie smak prawdziwej przygody! Gdy łapiemy wiatr w żagle i mkniemy po wzburzonych falach, to zaczynają dziać się prawdziwe czary. A wspomnienia przeżytych przygód pozostają z Wami już na całe życie i można potem snuć bez końca żeglarskie opowieści. 

Każdy, kto spędzi z nami niezapomniane półkolonie dla dzieci, zostaje…
UWAGA: kandydatem na żeglarza. Prawdziwym! 

Potem wystarczy tylko odrobinę podrosnąć…
zrobić kurs żeglarski…
i już! 

To co? Zaczynamy wspólną zabawę? 

Śpieszcie się, bo niebawem podnosimy banderę! 

Miejsce zajęć: Stanica Klubu Żeglarskiego Ikar nad zalewem Siczki koło Radomia
Terminy:  1-5.07, 8-12.07, 15-19.07, 22.-26.07, 29.07-2.08, 05-09.08, 26-30.08
Cena: 850 pln
Warunkiem rozpoczęcia terminu jest zebrania się grupy 12 osobowej

Pobierz Regulamin

Pobierz Umowę zgłoszenia

Żeglarskie półkolonie to:

Z

aktywny i pełen wrażeń wypoczynek dla dzieci w okresie letnim;

Z

niepowtarzalna szansa na nawiązanie nowych przyjaźni;

Z

świetna okazja, by zasmakować nieco samodzielności;

Z

bezcenny spokój rodziców, którzy powierzają swoje pociechy pod dobrą i fachową opiekę.

Z

doskonała organizacja, która wyrabia wśród uczestników umiejętność pracy w grupie;

Półkolonie żeglarskie są…

…DLA KOGO?

Dla dzieci w wieku od lat 5 do 13. Dla odważnych i dla mniej odważnych, które chciałyby sprawdzić, czy też mogą być odważne (a mogą!). Dla zręcznych i dla mniej zręcznych, które chciałyby być bardziej zręczne. Dla wesołych i dla tych, które trzeba dopiero rozweselić. U nas WSZYSTKIE dzieci są mile widziane!

…GDZIE?

Bardzo blisko Radomia, ale jednocześnie już za miastem – w „pięknych okolicznościach przyrody”. Czyli konkretnie: Jedlnia-Letnisko, Zalew Siczki, Przystań Żeglarska IKAR. Miejsce urocze, zaciszne, magiczne: woda, plaża, przestrzeń, las. I oczywiście pełna infrastruktura, która gwarantuje wypoczynek na poziomie człowieka cywilizowanego. Jest PRAWIE jak w Saint-Tropez, tyle że bliżej Radomia 🙂

…PERFEKCYJNIE ZORGANIZOWANE!

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 16.00. Prowadzone są na lądzie i na wodzie. Nie trzeba umieć pływać – wszystkie dzieci dostają wygodne i bezpieczne kapoki, a także są pod czujną opieką instruktorów i ratowników wodnych. A w ramach zajęć TAKIE ATRAKCJE:

 • Nauka podstaw żeglarstwa i bezpiecznego zachowania nad wodą.
 • Rejsy i wyścigi kajakami oraz rowerami wodnymi po Zalewie Siczki.
 • NOWOŚĆ – SUP! Deska, wiosło, woda i Ty. No coś niesamowitego po prostu!
 • Zajęcia w SKATEPARKU – jak szaleć, to szaleć!
 • Nauka podstaw ratownictwa – Ty także możesz kiedyś uratować komuś życie!
 • Zajęcia w PARKU LINOWYM – szaleństwo, ale kontrolowane.
 • Jazda na konikach i spotkania z alpakami (najsłodszymi futrzakami świata!).
 • Gry i zabawy terenowe – i to takie fajne, że aż chce się być dzieckiem całe życie 🙂

Nasz PLAN DNIA przedstawia się następująco:

8.30 – 9.00: przyjazd dzieci;
9.00 – 9.30: poranna rozgrzewka na wesoło;
9.30 – 12.00: blok zajęć ramowych;
12.15 – 12.45: piracka uczta (obiad);
13.00 – 15.45: blok zajęć ramowych;
16.00: powrót do domów

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych mamy przygotowany awaryjny pakiet zajęć alternatywnych – równie atrakcyjnych! Zajęcia na wodzie odbywają się wyłącznie przy pogodzie gwarantującej pełne bezpieczeństwo.

BEZPIECZNE półkolonie!

Nasze zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem:

 • certyfikowani instruktorzy żeglarstwa;
 • ratownicy wodni WOPR;
 • wychowawcy kolonijni.

Zajęcia na wodzie przebiegają pod stałym nadzorem ratowników wodnych WOPR, zarówno z lądu, jak i z motorówki. Przed wyjściem na wodę uczestnicy otrzymują przeszkolenie z zakresu używania środków ratunkowych, sposobu poruszania się na kajaku, rowerze wodnym bądź jachcie, a także krótki instruktaż wiosłowania. Staramy się indywidualnie podchodzić do każdego dziecka, aby nie czuło się zagubione w sytuacji, gdyby coś okazało się zbyt trudne. Bezpieczeństwo i opieka to nasze priorytety. Organizowane przez nas półkolonie dla dzieci posiadają UBEZPIECZENIE NNW – od następstw nieszczęśliwych wypadków.

O żeglarskich półkoloniach krążą wieści…

…A nawet opowieści, historie i legendy! Sprawdź! A potem dopisz własną opinię – będziemy bardzo wdzięczni!

Córka bardzo zadowolona z półkolonii. Zajęcia były ciekawe, rozwijające i różnorodne. Szczególnie podobały się te na wodzie i oczywiście z alpakami. Kadra bardzo sympatyczna i pomocna. Dodatkowy plus – wieczorem córka była padnięta i szła wcześniej spać 😉 Mama siedmiolatki

Gosia

Córka uczestniczyła w półkolonii w zeszłym roku i była bardzo zadowolona. Ja jako rodzic również. Super przygoda w pięknym miejscu i uroczej okolicy. Możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, w wodzie, pływanie kajakiem i rowerkiem, spacery na około zalewu, skate park tuż obok, ognisko. I wiele innych atrakcji. Dziecko ma możliwość sprawdzenia się w nowych okolicznościach a także okazję do współpracy z innymi dziećmi oraz oswojenia z wodą.  Polecam

Beata K.

Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie Wasze dzieci mogą przeżyć przygodę życia, rozwijając przy tym swoje umiejętności i ucząc się nowych wartości. Półkolonie żeglarskie nad zalewem Siczki to właśnie taki kącik cudów, który oferuje nie tylko naukę żeglarstwa, ale i lekcje życia w pakiecie z niezapomnianymi wspomnieniami. Od pierwszego kursu w 2022 roku, moje dzieci, Bogumił lat 6 i Łucja lat 5 w tamtym czasie, odkryły pasję do żeglarstwa, ucząc się przy tym odpowiedzialności, wytrwałości i samodzielności. Opieka Ratowniczek, Ratowników, Animatorek na najwyższym poziomie gwarantuje bezpieczeństwo, a zróżnicowany program – że nudzić się tu po prostu nie można. Każdy dzień przynosi nową przygodę, nowe wyzwania i nowe przyjaźnie, które trwają długo po zakończeniu półkolonii. Jeśli chcecie, aby Wasze dzieci przeżyły coś więcej niż zwykłe wakacje, zapraszam do odkrycia magii półkolonii żeglarskich nad zalewem Siczki – miejsca, gdzie każde dziecko może poczuć się jak bohater własnej, niezapomnianej przygody, rodem z filmu Goonies Stevena Spielberga 💪🏻”

Piotr Maciejewski

Rolnik Ekologiczny z Zadobrza

Jak zarezerwować termin?

Lub po prostu: wypełnij poniższy formularz a my skontaktujemy się z Tobą.

Administratorem danych osobowych jest Katarzyna Oleś. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

9 + 4 =

Żeglarskie półkolonie dla dzieci  – FAQ

Co zabrać na półkolonie?

Wprawdzie półkolonie to nie to samo, co kolonie, a więc codzienny powrót do domu umożliwia odpowiednie przygotowanie się do następnego dnia, niemniej jednak należy pamiętać o takim wyposażeniu, jak:

 • czapka (kapelusik) i okulary przeciwsłoneczne,
 • bluza i spodnie dresowe,
 • bluza i spodnie nieprzemakalne,
 • ręcznik i strój kąpielowy,
 • buty piankowe do wody,
 • krem z filtrem UV i spray na komary,
 • butelka z wodą i ewentualnie mała przekąska,
 • plecak, żeby to pomieścić.

Dobrze byłoby, żeby rzeczy były podpisane. Łatwiej je wówczas zidentyfikować w przypadku zguby. Zawsze przed każdym kolejnym dniem informujemy też, co dzieci powinny z sobą zabrać.

Czy dzieci powinny umieć pływać?

Nie ma takiej konieczności. W trakcie zajęć wodnych wszystkie dzieci przebywają w kamizelkach ratunkowych i są pod czujną opieką instruktorów oraz ratowników WOPR.

Czy dzieci mogą mieć telefony?

Tak, ale wyłącznie na własną odpowiedzialność. Organizator nie odpowiada za zniszczone lub zagubione telefony oraz inne urządzenia. Dla bezpieczeństwa – podczas zajęć wszelkie tego typu urządzenia elektroniczne powinny pozostać w szatni, o czym zawsze przypominamy na bieżąco. Uszkodzenia drogiego sprzętu, poprzez niefrasobliwe użytkowanie przez dzieci, nie należą niestety do rzadkości.

Co się dzieje z rzeczami zgubionymi przez dzieci?

Prowadzimy własne Biuro Rzeczy Znalezionych i jeżeli tylko coś do nas trafi, to staramy się odnaleźć właściciela. Sprawę zawsze ułatwia, gdy dana rzecz jest podpisana. Wszelkie odnalezione zguby przechowujemy w naszym klubie przez miesiąc, dlatego prosimy sprawdzać stan wyposażenia dzieci i dowiadywać się w przypadku, gdy coś zostanie utracone. Zalecamy, aby nie wyposażać dzieci w przedmioty szczególnie cenne. Należy też podkreślić, że priorytetem instruktorów i opiekunów kolonijnych jest pilnowanie bezpieczeństwa dzieci, a nie ich wyposażenia.

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Klub Żeglarski Ikar Jedlnia Letnisko.
Powyższe informacje nie są ofertą handlową Oletours – blog Kasi Oleś.