Zakończone

Kolejny sezon żeglarski zakończony.
Razem z instruktorami Akademii Kusznierewicza oraz z samym Mistrzem uczciliśmy to w Klubie Mila w Jadwisinie.

To właśnie tam, my instruktorzy pracujemy z najmłodszymi i młodzieżą, staramy się im przekazać, nie tylko wiedzę żeglarską, ale te pozytywne wartośći, jakimi warto kierować się w życiu.

Na oficjalne zakończenie zawitał też sam Mateusz Kusznierewicz.

Odwiedził nas również Mały Wielki Człowiek, czyli najmłodsza przyszła instruktorka;). Teraz ma ponad miesiąc, ale wszyscy mamy nadzieję, że szybko zacznie swoją karierę żeglarską;).

 

Praca w Akademii to jedno z wielu dzialań żeglarskich, jakie w tym roku zrealizowałam.

Wraz z KŻ Ikar z Jedlni Letnisko przeprowadziliśmy bezpłatne rodzinne warsztaty żeglarskie. Przez ponad miesiąć uczestnicy zajęć i wolontariusze ” naprawiali” ponad 50 -cio letnią drewnianą Omegę, Beza oraz inne jednoistki pływające. Nie zabrakło zajęć teoretycznych, jak i praktycznych żeglarskich na wodzie.

Choć zalew w Jedlni mam blisko, towiele było wyjazdów weekendowych nad Zalew Zegrzyński,  gdzie przeprowadziłam kilka szkoleń na patent żeglarza jachtowego.

Nie samym Zegrzem jednak człowiek żyje, dlatego też zorganizowaliśmy dwa przedłużone weekendy na Mazurach, gdzie odbyły się integracyjne rejsy w ramach działalności Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Osób Niepełnosprawnych Szansa, do którego należę.

Wypisywać tego możnaby wiele, ale przecież skoro zakończony jest ten sezon zeglarski to najwyższy czas planować przyszłe wojaże i działania nie tylko żśeglarskie.

W głowie jest wiele pomysłów i część z nich będziemy realizować. Będą szkolenia, będą rejsy, te dla niepełnosprawnych również, będzie się działo.

Zapraszam do odwiedzania mojego bloga oraz śledzenia profilu na fb, ale przede wszystkim zapraszam na pokład!:)

Ahoj!