Safari nurkowe 2021/2022 Egipt

Według tego, co jest napisane w Wikipedia „Safari to – wyprawa myśliwska, ewentualnie dłuższa podróż karawanowa w Afryce Wschodniej. Obecnie, wraz z rozwojem globalnej turystyki, coraz częściej terminem tym określa się formę zorganizowanego wypoczynku i rekreacji poprzez podziwianie i fotografowanie naturalnej przyrody, a zwłaszcza świata zwierząt w ich naturalnym środowisku.”

Dla nas safari, to nurkowe nie ma nic wspólnego z polowaniem,uffff. Owszem jest to zorganizowany wypoczynek, i to nawet bardzo dobrze zorganizowany przez @seatreasure Barbara Białek. Prawdą jest, że to:” forma zorganizowanego wypoczynku i rekreacji poprzez podziwianie i fotografowanie naturalnej przyrody, a zwłaszcza świata zwierząt w ich naturalnym środowisku.”

Ten świat zwierząt w Morzu Czerwonym jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Możemy podziwiać te małe ( ślimaki nagoskrzelne, krewetki ttd) oraz te duże zwierzęta: rekiny młoty, rekiny wielorybie( tak, tam można je zobaczyć!), jak i delfiny, czy orlenie.

Dla każdego coś miłego, a na pewno pięknego, bo fauna i flora Morza Czerwonego zachwyca nas za każdym razem. To nigdy się nie nudzi. Tak, jak nie nudzimy się na 35 metrowej łodzi motorowej, na której przebywamy, śpimy, jemy i z której nurkujemy, a wieczorem świetnie bawimy . Podczas 7 dniowego safari w Egipcie możemy odwiedzić rożne rejony Morza Czerwonego. Lubisz wraki- pojedz na Top Północy, wolisz malownicze rafy- zapraszam Cię na St. Jonsy, a jeśli pragniesz zobaczysz jedno i drugie- też coś dla ciebie mamy.

Safari nurkowe to najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób na spędzenie nurkowego tygodnia w Egipcie. Z dala od zgiełku miast, hoteli, sklepów i turystów.

Wiele by tu pisać, ale lepiej to po prostu zobaczyć, a na pewno przeżyć!
Jak było ostatnio obejrzyj poniżej.
Do zobaczenia na pokładzie i pod wodą.